Monday, December 5, 2011

Senarai Cuti Umum Tahun 2012


Assalammualaikum w.b.t . .




Tadi ai dah kongsikan Jadual Gaji Bulanan bagi Tahun 2012, so sekarang tiba masa untuk cuti cuti Umum Tahun 2012 ! Ape lah sangat erti duit yang dapat berkepuk kepuk tiap bulan tapi tidak digunakan untuk bercuti! *eh? apakah??* HAHA!



January
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
February
SMTWTFS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
March
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
April
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
May
SMTWTFS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
June
SMTWTFS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
July
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
August
SMTWTFS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
September
SMTWTFS
301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
October
SMTWTFS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
November
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
December
SMTWTFS
30311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

Legend:
Malaysia National Holiday
State Holiday
Malaysia & Singapore School Holiday
Malaysia School Holiday Only
Singapore School Holiday Only


DateHolidayApplicable to
1 Jan (Sun)New YearAll except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Sat)Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan's Birthday
Negeri Sembilan only
15 Jan (Sun)Sultan of Kedah's BirthdayKedah only
23 Jan (Mon)Chinese New YearNational
24 Jan (Tue)Chinese New Year (2nd Day)National except Kelantan and Terengganu
1 Feb (Wed)Federal Territory DayFederal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
5 Feb (Sun)Prophet Muhammad's Birthday
(Maulidur Rasul)
National
7 Feb (Tue)ThaipusamKuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
4 Mar (Sun)Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
6 Apr (Fri)Good FridaySabah & Sarawak only
15 Apr (Sun)Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
19 Apr (Thu)Sultan of Perak's BirthdayPerak only
1 May (Tue)Labour DayNational
5 May (Sat)Vesak DayNational
7 May (Mon)Hari Hol PahangPahang only
17 May (Thu)Raja Perlis' BirthdayPerlis only
30 May (Wed)Harvest FestivalSabah & Labuan only
31 May (Thu)Harvest FestivalSabah & Labuan only
1 Jun (Fri)Hari GawaiSarawak only
2 Jun (Sat)Hari GawaiSarawak only
2 Jun (Sat)Agong's BirthdayNational
17 Jun (Sun)Israk & MikrajKedah, Negeri Sembilan & Perlis only
7 Jul (Sat)Georgetown World Heritage City DayPenang only
14 Jul (Sat)Penang Governor's BirthdayPenang only
20 Jul (Fri)Sultan of Terengganu's BirthdayTerengganu only
21 Jul (Sat)Awal Ramadan *Johor, Kedah & Malacca only
6 Aug (Mon)Nuzul Al-QuranKelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor & Terengganu only
19 Aug (Sun)Hari Raya Puasa *National
20 Aug (Mon)Hari Raya Puasa *National
31 Aug (Fri)National DayNational
8 Sep (Sat)Sarawak Governor's BirthdaySarawak only
16 Sep (Sun)Malaysia DayNational
6 Oct (Sat)Sabah Governor's BirthdaySabah only
13 Oct (Sat)Malacca Governor's BirthdayMalacca only
24 Oct (Wed)Sultan of Pahang's BirthdayPahang only
26 Oct (Fri)Hari Raya Haji *National
27 Oct (Sat)Hari Raya Haji (2nd Day) *Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
11 Nov (Sun)Sultan of Kelantan's BirthdayKelantan only
12 Nov (Mon)Sultan of Kelantan's BirthdayKelantan only
13 Nov (Tue)DeepavaliNational
15 Nov (Thu)Awal Muharram (Maal Hijrah)National
22 Nov (Thu)Sultan of Johor's BirthdayJohor only
11 Dec (Tue)Sultan of Selangor's BirthdaySelangor only
20 Dec (Thu)Hari Hol Almarhum Sultan JohorJohor only
25 Dec (Tue)ChristmasNational

* Subject to change




p/s: muka ada senyum bila tengok tarikh cuticuti yang telah dibook tidak kena langsung pada cutiUmum!! *sangat suka*










Yang mengalu alukan kedatangan 2012!
signature ms eida

2 comments:

Kalau suka, komen la...
S AY A N G uolss !!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Copyright © 2015 JIAKREATIFELT. All rights reserved. | Sign in | Top of Page